Günümüzde, elinde çek-senet-bono gibi kambiyo senedi olan kişiler tarafından başlatılacak icra takipleri öncesinde ya da faturaya-belgeye dayalı başlatılacak icra takipleri öncesinde, borçlu kişinin tapu kayıtlarının bilinmesi, alacağın tahsil edilip edilemeyeceği hususunda fikir vermektedir.

Aynı zamanda, ticaret ile uğraşan kişiler, karşı taraftan çek-senet-bono alırken ya da karşı tarafla cari hesap ilişkisi oluştururken, ilgili kişilerin tapu kayıtlarını sorgulamak istemektedirler.

Bu sebeple, ihtiyaçlara göre hizmet veren Hukuk Ofisimiz, danışmanlık ücreti karşılığında tapu kaydı sorgulama yapmak istediğiniz kişi ya da şirketlerin üzerlerine taşınmaz-tapu kaydı olup olmadığını sorgulayarak ve buna ilişkin resmi çıktı düzenleyerek, talep edene e-posta yoluyla ulaştırmaktadır.

Bunun için, Hukuk ofisimiz ile irtibata geçerek, sorgulama yapılmasını istediğiniz kişinin (T. C. Kimlik Numarası) bilgilerini, şirketin sicil kayıt bilgilerini, fatura kesilecek kişilere ait fatura bilgilerini bildirdikten sonra, 200,00 TL sorgulama hizmet bedelini (Hizmet bedeline KDV dahil olup, stopaj dahil değildir.) ofisimiz banka hesap numarasına göndermeniz halinde, 2 iş günü içerisinde gerekli kayıtlar, talep eden tarafa e-posta yoluyla gönderilmektedir.